Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "Об особенностях осуществления сделок с государственным, гарантированным государством долгом и местным долгом"

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2899
Дата рассмотрения: 19.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Про розгляд законопроекту

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 19 травня 2015 року (протокол N 20) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом" (реєстр. N 2899 від 19.05.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується доповнити Бюджетний кодекс України положенням, згідно з яким установити, що частина шоста статті 16, частина сьома статті 17 та частина сьома статті 74 Бюджетного кодексу України не застосовуються щодо боргових зобов'язань, зазначених у статтях 1 та 2 Закону України "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", протягом строку дії рішення Кабінету Міністрів України або міської ради, прийнятого згідно зі статтями 1 та 2 зазначеного Закону.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що у зв'язку з вчиненням правочинів з державним і гарантованим державою боргом та можливістю тимчасового припинення обслуговування та погашення державного боргу і гарантованого державою боргу у межах, передбачених Законом України "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", законопроектом передбачено тимчасове зупинення дії положень Бюджетного кодексу України, що передбачають обов'язок Міністерства фінансів України здійснювати обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу, за такими зобов'язаннями суб'єктів зовнішніх запозичень щодо яких Кабінетом Міністрів України було прийняте відповідне рішення.

Цей законопроект є похідним від іншого урядового законопроекту "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом" (реєстр. N 2898 від 19.05.2015). Відтак ці законопроекти повинні розглядатись разом.

Опрос