Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно сведений о конечном бенефициарном владельце (контроллере) юридического лица

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2896
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 20 травня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи" (реєстр. N 2896) внесений народними депутатами України Продан О. П., Алексєєвим І. С., Соболєвим Є. В., Маркевичем Я. В., Козаченком Л. П.

Метою прийняття законопроекту є спрощення державної реєстрації юридичних осіб, зниження корупційних ризиків, забезпечення ефективного використання робочого часу державних реєстраторів та суб'єктів господарювання, зменшення невдоволення серед суб'єктів господарювання - юридичних осіб та напруги у підприємницькому середовищі, недопущення накладання значних штрафів на добросовісних суб'єктів господарювання за порушення Закону через незалежні від них обставини.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 20.05.2015 року вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій (додається).

Народні депутати України - члени Комітету розглянувши законопроект зазначили, що його прийняття забезпечить можливість виконання всіма зареєстрованими юридичними особами, вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів" шляхом продовження на чотири місяці строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року.

Опрос