Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел II "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно определения конечных выгодоприобретателей юридических лиц и публичных деятелей" относительно срока представления сведений о конечном выгодоприобретателе

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2015 № 2892
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів" щодо терміну подачі відомостей про кінцевого вигодоодержувача" (реєстр. N 2892 від 19.05.2015 р.)

У проекті пропонується продовжити до 1 січня 2016 року строк, протягом якого юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів). Крім цього, встановлюється, що керівник такої юридичної особи та/або особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи, звільняється від відповідальності за неподання зазначених відомостей до 1 січня 2016 року.

Головне управління, розглянувши проект, звертає увагу на те, що перенесення зазначеного строку передбачено також у проекті N 2896 від 19.05.2015 року (висновок управління за N 16/3-801/2896 від 19.05.2015 року). При цьому, на думку управління за основу доцільніше прийняти проект N 2896, оскільки у останньому, крім перенесення вказаного строку, пропонується уточнити окремі положення законів України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та "Про громадські об'єднання". Разом з тим, на нашу думку, визначена у проекті N 2892 дата, до якої пропонується перенести строк подання відомостей про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб, є більш раціональною ніж дата, передбачена у проекті N 2896, а тому при доопрацюванні проекту N 2892 до нього було б доцільно внести відповідні зміни.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що, оскільки строк подання відповідних відомостей перенесений до 1 січня 2016 року, немає необхідності визначати, що особи, які відповідальні за її подання, звільняються від відповідальності за неподання цієї інформації. Це пояснюється тим, що таке неподання до 1 січня 2016 року не є правопорушенням.

Опрос