Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О муниципальной страже

Заключение к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2890
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про муніципальну варту" (реєстр. N 2890 від 18.05.2015).

Законопроект визначає правові та організаційні засади діяльності муніципальної варти, її основні завдання та функції, організації управління.

Метою прийняття законопроекту є удосконалення системи захисту життя, здоров'я, прав і свобод членів територіальних громад, їх власності, природного середовища, інтересів місцевих громад від протиправних посягань.

Згідно з проектом зазначена мета буде досягнута шляхом закріплення на законодавчому рівні права місцевих рад створювати муніципальну варту, що фінансуватиметься за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, або за рахунок інших джерел не заборонених законодавством та виконуватиме роль підконтрольного місцевим громадам механізму забезпечення законності та правопорядку на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Законопроект визначає муніципальну варту як орган в системі місцевого самоврядування з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян.

Опрос