Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О муниципальной страже

Заключение к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2890
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про муніципальну варту"

Проект Закону України "Про муніципальну варту" (надалі - Варта), як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, підготовлено на виконання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року N 333-р.

У проекті пропонується на законодавчому рівні передбачити право місцевих рад створювати Варту, яка фінансуватиметься за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, та виконуватиме роль підконтрольного громаді механізму забезпечення законності та правопорядку на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Встановлюється, що Варта - це орган в системі місцевого самоврядування, що створюється у порядку, визначеному цим Законом, з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

У законопроекті визначаються основні завдання Варти, якими, зокрема, є: забезпечення охорони громадського порядку на території юрисдикції відповідної місцевої ради у взаємодії з органами внутрішніх справ; профілактика правопорушень; інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань; виконання окремих адміністративних стягнень; охорона майна, що перебуває у комунальній власності; надання окремих видів правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території відповідної міської ради та місцевої ради об'єднаної територіальної громади та ін.

Структуру та чисельність Варти затверджуватиме відповідна рада. При цьому підрозділи Варти не входитимуть до структури територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України.

Розглянувши поданий проект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

Зауваження загального характеру

Опрос