Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 635 Гражданского кодекса Украины относительно усовершенствования положений о предварительном договоре

Заключение к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2888
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення змін до статті 653 Цивільного кодексу України щодо удосконалення положень про попередній договір" (реєстр. N 2888 від 18.05.2015 р.)

У проекті пропонується внести до статті 635 Цивільного кодексу України (а не Цивільного процесуального, як зазначено у абзаці 1 пункту 1 проекту), які спрямовані на вдосконалення порядку укладення попереднього договору, що, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "дозволить покращити стан регулювання правовідносин на стадії до укладення основного договору".

Головне управління, розглянувши законопроект, не заперечує проти прийняття його за основу у першому читанні. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту деякі зауваження та пропозиції.

1. У змінах до абзацу 1 частини 1 цієї статті пропонується визначити, що основний договір має бути укладений не пізніше одного року з моменту укладення попереднього договору. Проте, враховуючи принцип диспозитивності цивільного права, було б доцільно до запропонованих змін до цього абзацу додати слова "якщо у договорі або у законі не визначений інший строк (термін)".

2. На нашу думку, чинна редакція абзацу 2 частини 1 цієї статті за своїм змістом є більш вдалою, ніж та, що пропонується у проекті. У зв'язку з цим пропонуємо залишити цей абзац у чинній редакції.

Опрос