Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об освобождении от уголовной ответственности граждан - участников событий, имевших место 2 мая 2014 года в Одессе

Заключение к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2885
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про звільнення від кримінальної відповідальності громадян - учасників подій, що мали місце 2 травня 2014 року в Одесі (реєстр. N 2885 від 18 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) на відповідність Конституції України проект Закону про звільнення від кримінальної відповідальності громадян - учасників подій, що мали місце 02 травня 2014 року в Одесі (реєстр. N 2885 від 18 травня 2015 року), поданий народним депутатом України Гончаренком О. О. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою зменшення соціальної напруги в Одесі та південному регіоні шляхом звільнення від відповідальності осіб, які брали участь в конфліктах в центральній частині міста Одеси та на площі Куліково поле 02 травня 2014 року і не підозрюються у вчиненні інших злочинів. Наслідком прийняття закону стане звільнення від відповідальності осіб, які внаслідок омани, під впливом антиукраїнської пропаганди, через хибне власне ставлення до подій, що відбувалися у державі у листопаді 2013 - квітні 2014 року, були втягнути до вуличного протистояння, проте особисто не здійснювали інших тяжких злочинів проти особи або держави.

Для досягнення мети автором пропонується прийняти цілісний закон про звільнення від кримінальної відповідальності громадян - учасників подій, що мали місце 02 травня 2014 року в Одесі.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8); органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19); прийняття законів Конституція України відносить до повноважень Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади в Україні (стаття 75, пункт 3 частини першої статті 85).

Опрос