Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты некоторых категорий инвалидов

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2884-1
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 3 червня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту інвалідів, які не мають права на призначення пенсії чи соціальних допомог (реєстр. N 2884), внесений Кабінетом Міністрів України (далі - законопроект 2884), а також проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту деяких категорій інвалідів (реєстр. N 2884-1), внесений народними депутатами України Королевською Н. Ю. та Солодом Ю. В. (далі - законопроект 2884-1).

Метою обох законопроектів є вирішення питання надання можливості особі, якій установлена інвалідність та яка не має права на призначення пенсії чи державної соціальної допомоги, реалізувати право на пільговий проїзд в транспорті.

З цією метою:

1) обома законопроектами пропонується внести зміни до законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про міський електричний транспорт" та "Про автомобільний транспорт" в частині надання людям з інвалідністю, які не мають права на призначення пенсії чи державної соціальної допомоги, права на проїзд у транспорті на підставі довідки, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчим органом міської ради за місцем проживання, в якій зазначено прізвище, ім'я, по батькові, група та причина інвалідності, а у відповідних випадках - також їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату). Порядок видачі такої довідки та її форма затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення;

Опрос