Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты некоторых категорий инвалидов

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2015 № 2884-1
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту деяких категорій інвалідів" (N 2884-1 від 28.05.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зміни, якими встановлюється, що інваліди, які не мають права на призначення пенсії чи соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", мають право на отримання відповідних пільг на підставі довідки, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом міської ради за місцем проживання, в якій зазначено прізвище, ім'я, по батькові, група та причина інвалідності, а у відповідних випадках - також їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату. В свою чергу, до законів України "Про міський електричний транспорт" та "Про автомобільний транспорт" вносяться зміни, згідно з якими пільги щодо відповідних транспортних пільг надаються також на підставі названої довідки.

Більшість положень вказаного проекту повторює відповідні положення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту інвалідів, які не мають права на призначення пенсій чи соціальних допомог" (реєстр. N 2884 від 18.05.2015 року). Відмінність між ними полягає в тому, що у проекті N 2884 визначено, що порядок видачі довідки та її форма затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, а у проекті N 2884-1 на додаток до цього визначається, що довідка видається безоплатно, діє безстроково, а її видача здійснюється протягом 5 робочих днів, починаючи з дня звернення інваліда за її отриманням. На думку управління за основу у першому читанні більш доцільно було б прийняти проект N 2884, оскільки його назва точніше відповідає змісту проекту. Крім цього, визначення строку дії довідки та терміну її видачі є складовими порядку видачі, які коректніше визначати саме у цьому порядку, а не безпосередньо у законі. Разом з тим при доопрацюванні до другого читання проекту N 2884 до нього можна внести положення проекту N 2884-1 про безоплатну видачу вказаних довідок.

Опрос