Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования отдельных положений по вопросам судоустройства

Заключение к проекту закона Украины от 15.05.2015 № 2860
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 18 травня 2015 року Комітет з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою" (реєстр. N 2860), поданий народними депутатами України Князевичем Р. П. та іншими.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про Вищу раду юстиції", "Про забезпечення права на справедливий суд", згідно з якими визначається, що:

член Вищої ради юстиції складає присягу невідкладно після призначення на посаду перед органом, який його призначив;

член Вищої ради юстиції, який входить до її складу за посадою, невідкладно складає присягу на засіданні Верховної Ради України;

члени Вищої ради юстиції, призначені з'їздом суддів України до набрання чинності цим Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд", набувають повноважень після складення ними присяги на засіданні Верховної Ради України.

Згідно з статтею 131 Основного Закону України в Україні діє Вища рада юстиції, яка складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.

Опрос