Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "О судоустройстве и статусе судей" относительно согласования положений части второй этой статьи

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2855
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 15 травня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) проект Закону про внесення змін до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо узгодження положень частини другої цієї статті (реєстр. N 2855 від 14 травня 2015 року), поданий у порядку законодавчої ініціативи народним депутатом України Яніцьким В. П. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою узгодження положень частини другої статті 20 Закон України "Про судоустрій і статус суддів" та запровадження більш досконалого механізму їх реалізації, адже можливі випадки, за яких припинення повноважень на адміністративній посаді суддів, у яких п'ятирічний термін, на який їх було призначено на посаду судді вперше, закінчився, але їх не звільнено з посади судді, та не закінчився строк, на який їх було обрану на адміністративну посаду.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом виключення у частині другій статті 20 таких слів: " але не більш як на строк повноважень судді" з метою узгодження положень положення абзацу 2 та абзацу 3, 4 частини другої статті 20 цього Закону.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики виходить з такого.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 92 Конституції України, судоустрій та статус суддів визначається виключно законами України. З урахуванням зазначених конституційних вимог Верховна Рада України прийняла Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який, зокрема, визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.

Опрос