Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "О судоустройстве и статусе судей" относительно согласования положений части второй этой статьи

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2855
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 15 травня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) проект Закону про внесення змін до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо узгодження положень частини другої цієї статті (реєстр. N 2855 від 14 травня 2015 року), поданий у порядку законодавчої ініціативи народним депутатом України Яніцьким В. П. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою узгодження положень частини другої статті 20 Закон України "Про судоустрій і статус суддів" та запровадження більш досконалого механізму їх реалізації, адже можливі випадки, за яких припинення повноважень на адміністративній посаді суддів, у яких п'ятирічний термін, на який їх було призначено на посаду судді вперше, закінчився, але їх не звільнено з посади судді, та не закінчився строк, на який їх було обрану на адміністративну посаду.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом виключення у частині другій статті 20 таких слів: " але не більш як на строк повноважень судді" з метою узгодження положень положення абзацу 2 та абзацу 3, 4 частини другої статті 20 цього Закону.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики виходить з такого.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 92 Конституції України, судоустрій та статус суддів визначається виключно законами України. З урахуванням зазначених конституційних вимог Верховна Рада України прийняла Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який, зокрема, визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.

У зв'язку із прийняттям Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" було викладено у новій редакції Закон України "Про судоустрій і статус суддів", зокрема положення статті 20 Закону, якою визначений порядок звільнення суддів з адміністративних посад.

Згідно частини другої статті 20 Закону Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.

Опрос