Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "О судоустройстве и статусе судей" относительно согласования положений части второй этой статьи

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2855
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо узгодження положень частини другої цієї статті"

У законопроекті пропонується в абзаці другому частини 2 статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон) виключити словосполучення "але не більше як на строк повноважень судді" і таким чином узгодити положення абзаців 2, 3, 4 частини 2 вказаної статті Закону щодо підстав звільнення судді з адміністративної посади.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши проект, вважає його слушним на підставі таких міркувань.

Зі змісту абзацу 2 чинної частини 2 статті 20 Закону випливає, що суддя має бути звільнений з адміністративної посади в тому випадку, коли п'ятирічний термін перебування на посаді судді при першому призначенні закінчився і, відповідно, закінчився його строк повноважень на здійснення правосуддя. Це є однією з підстав звільнення судді з адміністративної посади.

Проте така підстава звільнення судді з адміністративної посади є юридично некоректною, оскільки це суперечить юридичній природі статусу судді. Адже після закінчення п'ятирічного строку повноважень на посаді судді за цим суддею зберігається статус судді аж до моменту його звільнення взагалі з посади судді або до моменту його обрання Верховною Ради України на посаду судді безстроково (див. статті 76 - 81 Закону), за ним зберігаються всі гарантії, права та обов'язки, визначені Конституцією України, Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та іншими законами, крім тих повноважень, які пов'язані із здійсненням судочинства (розглядом справ). Отже, за цим суддею, відповідно, зберігається право здійснювати адміністративні повноваження керівника судового органу чи його заступника (голови суду, заступника голови суду) до того часу, поки термін перебування його на адміністративній посаді не закінчиться, але без права розгляду справ.

Опрос