Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 56 Налогового кодекса Украины относительно надлежащего применения норм законодательства

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2854
Дата рассмотрения: 28.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 56 Податкового кодексу України"

У законопроекті пропонується доповнити пункт 56.22 ст. 56 Податкового кодексу України приміткою, згідно з якою "відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. ст. 212, 2121 Кримінального кодексу України, можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань лише на підставі документальної перевірки, результати якої оформлені відповідно до вимог ст. 86 Податкового Кодексу України у вигляді акта документальної перевірки". Крім того, аналогічні зміни запропоновано внести і до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК).

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає, що запропоновані проектом зміни є юридично необґрунтованими з огляду на таке.

1. Згідно з "умовами", визначеними у пропонованій примітці до п. 56.22 ст. 56 Податкового кодексу України, відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. ст. 212, 212-1 КК, можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що виходить за межі предмета правового регулювання цього Кодексу. Адже, відповідно до вимог п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. У свою чергу, єдиним законодавчим актом, який визначає порядок кримінального провадження на території України, є чинний КПК (див. ч. 1 ст. 1 КПК).

2. Закріплення зазначеної вище "умови" у ч. 9 ст. 214 КПК (у редакції проекту) не узгоджується із вимогами чинної ст. 214 КПК, відповідно до яких слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Опрос