Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 25 Закона Украины "О защите животных от жестокого обращения" (относительно качества воды для деятельности дельфинариев)

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2848
Дата рассмотрения: 11.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (щодо якості води для діяльності дельфінаріїв)" (реєстр. N 2848 від 14.05.2015 р.)

У проекті з метою забезпечення умов для роботи дельфінаріїв в Україні та збереження тварин, що в них утримуються, відповідно до світового досвіду пропонується вилучити із частини п'ятої статті 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" положення, яким забороняється діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. У Пояснювальній записці до проекту відповідні пропозиції обґрунтовуються тим, що вказана норма не є конкретизованою та викликає суперечності, оскільки не задає конкретних нормативів "природної морської води", що робить неможливим її виконання відповідними органами нагляду у сфері використання морських ссавців".

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

Відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям (частина 1 статті 8 Закону). При цьому конкретні умови утримання визначаються у правилах утримання і розведення у напіввільних умовах чи в неволі таких тварин, які відповідно до частини 4 статті 31 Закону України "Про тваринний світ" встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Так, Правила утримання дельфінів в умовах неволі затверджені наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.12.2012 за N 622. У згаданих Правилах, зокрема, передбачається, що "у басейнах та у вольєрах дельфінарію (океанаріума) може використовуватися як природна морська вода, так і штучно приготовлена вода, солоність якої повинна становити 12 - 36 грамів на літр. Допустимим вважається коливання рівня солоності води не більше 5 грамів на літр протягом доби" (пункт 3.1 розділу III "Вимоги до параметрів і якості води"). Виходячи з цього, пропонуємо не виключати із частини 5 статті 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" слів "а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води", як це пропонується у проекті, а додати до них слова "чи такої, що не відповідає вимогам до параметрів і якості придатної для них штучно приготовленої води".

Опрос