Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 9 Закона Украины "О гражданстве Украины" (относительно установления упрощенного порядка принятия в гражданство Украины иностранцев и лиц без гражданства, проходящих военную службу в Вооруженных Силах Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2847
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 2 вересня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про громадянство України" (щодо встановлення спрощеного порядку прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України)" (реєстр. N 2847 від 14.05.2015 р.), внесений народними депутатами України Вінником І. Ю., Пашинським С. В., Чижмарем Ю. В., Кишкарем П. М., Тимчуком Д. Б., Гарбузом Ю. Г., Кривенком В. В., Романовою А. А.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 9 Закону України "Про громадянство України", положенням, що для іноземців та осіб без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, термін безперервного проживання на законних підставах на території України встановлюється на три роки з моменту набрання чинності контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України. Також пропонується передбачити, що вимога отримання дозволу на імміграцію, як умова прийняття до громадянства України, не поширюється на іноземців і осіб без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу у Збройних Силах України. Крім того, пропонується доповнити статтю 9 Закону положенням, що умови прийняття до громадянства України, передбачені пунктами 3 - 6 частини другої не поширюються на осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, в тому числі на іноземців і осіб без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу у Збройних Силах України та нагороджені державною нагородою.

Члени Комітету зазначили, що чинне законодавство України наразі не визначає можливості проходження військової служби в Україні для іноземців та осіб без громадянства. Відповідні зміни запропоновані в проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства" реєстр. N 2389 від 17.03.2015 р., який 12.05.2015 р. прийнятий Верховною Радою України в першому читанні.

На думку Комітету законодавча ініціатива щодо встановлення спрощеного порядку прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України може бути підтримана після внесення відповідних змін до законів України, що діють у цій сфері, зокрема "Про Збройні Сили України", "Про військовий обов'язок та військову службу".

Опрос