Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно дополнительной защиты интересов отдельных категорий работников, обеспечения продовольственной безопасности и нейтрализации экономических рисков декоммунизации

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2843
Дата рассмотрения: 23.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткового захисту інтересів окремих категорій працівників, забезпечення продовольчої безпеки та нейтралізації економічних ризиків декомунізації" (N 2843 від 14.05.2015 р.)

У поданому законопроекті передбачається можливість надання працівникам (або їх близьким особам), які мають у власності чи користуванні земельні ділянки для особистих потреб, відпустку в рахунок основної чи додаткової відпустки, або за свій рахунок для проведення весняно-польових чи осіннє-польових робіт (зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки").

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, не підтримує його прийняття, оскільки сьогодні питання надання працівнику відпусток (основної, додаткової, відпустки без збереження заробітної плати та ін.), на наш погляд, достатньою мірою вже врегульовано у чинному трудовому законодавстві. Зокрема, за його змістом щорічні відпустки можуть надаватись працівникові у будь-який час, черговість надання яких визначається графіками, при складанні яких обов'язково ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку. При цьому графіки відпусток затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації і доводиться до відома всіх працівників. Це ж стосується і визначення конкретного періоду надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, який також узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Слід звернути також увагу і на те, що працівнику може бути надана відпустка декілька разів протягом року. Для цього у законодавстві передбачається можливість поділу щорічної відпустки на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Таким чином, є достатні підстави вважати, що чинне трудове законодавство вже містить передумови для надання працівникові відпусток для проведення весняно-польових робіт та осінньо-польових робіт.

Опрос