Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно удешевления стоимости газа для населения

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2835
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (Протокол N 29) розглянув доопрацьований проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення (реєстр. N 2835 від 14.09.2015 р.), поданий народними депутатами України Тимошенко Ю. В. та Артеменком А. В.

Законопроектом пропонується зменшити ставки рентної плати за природний газ та встановити нульову ставку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, що постачається для населення.

Згідно з пояснювальною запискою запропоновані зміни спрямовані на встановлення однакових ставок ренти для всіх підприємств-видобувачів та встановлення справедливої ціни на газ для населення, виходячи з реальної платоспроможності громадян.

Підтримуючи в цілому пропозиції щодо вирівнювання податкового навантаження на підприємства, що видобувають газ природний, народні депутати України - члени Комітету під час обговорення на засіданні Комітету, запропонували не змінювати ставку рентної плати в розмірі 70 % для природного газу видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність, а передбачити застосування цієї ставки до договорів про спільну діяльність, де один з учасників є державне підприємство, та/або у якому є частка держави. Поряд цим, було запропоновано змінити термін набрання чинності цього проекту, і передбачити його введення в дію з 1 жовтня 2015 року.

Опрос