Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно усиления защиты граждан в связи с установлением новых тарифов на жилищно-коммунальные услуги)

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2832
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 17 червня 2015 року (Протокол N 15) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо посилення захисту громадян у зв'язку з встановленням нових тарифів на житлово-комунальні послуги)" (реєстр. N 2832), внесений народними депутатами України Тимошенко Ю. В. та Соболєвим С. В.

Законопроектом, на думку авторів, запропоновано посилити захист населення від підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема шляхом спрямування природного газу, який добутий підприємствами, контрольним пакетом акцій яких володіє держава та 50 % природного газу видобутого за договорами про спільну діяльність на потреби населення за ціною встановленою для ПАТ "Укргазвидобування, встановлення до 1 жовтня 2015 року лічильників 100 відсоткам споживачам природного газу за рахунок суб'єктів господарювання. Також підвищити публічність прийняття рішень щодо затвердження НКРЕКП відповідних цін/тарифів для населення.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Під час обговорення законопроекту народні депутати - члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки зокрема зазначили, що позитивом законопроекту є встановлення прозорого ціноутворення, підвищення публічності прийняття рішень щодо цін/тарифів для населення на енергоносії, заборона проектування, будівництва, реконструкції об'єктів у сфері транспортування та постачання електроенергії без встановлення лічильників. Однак, законопроект містить також норми, що можуть призвести до руйнування конкуренції на газовому ринку та стати негативним індикатором для його суб'єктів та потенціальних інвесторів.

Опрос