Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно права на профсоюзную защиту при увольнении работников правоохранительных органов

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2829
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права на профспілковий захист при звільненні працівників правоохоронних органів (реєстр. N 2829 від 13 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права на профспілковий захист при звільненні працівників правоохоронних органів (реєстр. N 2829 від 13 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Капліним С. М. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є захист трудових прав працівників правоохоронних органів України.

Для досягнення мети авторами пропонується вилучити зі статей 43 та 252 Кодексу законів про працю України, статті 41 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" та пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про прокуратуру" норми щодо виключення прокурорів, працівників органів внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, із кола робітників, розірвання трудового договору з якими за ініціативою роботодавця здійснюється за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України закріплено не лише право кожного на працю, а й гарантії реалізації цього права як особисто, так і через об'єднання громадян, зокрема професійні спілки. Право громадян на об'єднання у професійні спілки з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів встановлено частиною третьою статті 36 Конституції України.

При цьому, відповідно до частини шостої статті 43 Основного Закону України громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Опрос