Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно противодействия пропаганде империалистических идей

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2828
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії пропаганді імперіалістичних ідей (реєстр. N 2828 від 13 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії пропаганді імперіалістичних ідей (реєстр. N 2828 від 13 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Бубликом Ю. В. та іншими.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроектом передбачається криміналізувати діяння щодо виготовлення, зберігання, перевезення, розповсюдження, ввезення в Україну, носіння георгіївських або гвардійських стрічок. Для досягнення зазначеної мети пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 300-1.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, сприятиме захисту національних інтересів України, запобіганню пропаганді російського імперіалізму, забезпеченню конституційного ладу, а також захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

Опрос