Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об управлении объектами государственной собственности" (относительно уточнения субъектов управления государственной собственности)

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2826
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (щодо уточнення суб'єктів управління державної власності)" (реєстр. N 2826 від 13.05.2015 р.)

У проекті пропонується внести до Закону України "Про управління об'єктами права державної власності" зміни, якими, як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, буде врегульовано питання "щодо реалізації повноважень органів судової влади розпоряджатися та користуватися державним майном", що перебувають на їх балансі.

Погоджуючись з необхідністю чіткого законодавчого визначення засад управління державним майном, які використовується для забезпеченні діяльності судової гілки влади в Україні, вважаємо за доцільне звернути увагу на наступне.

1. За змістом змін до статей 3 та 4 Закону України "Про управління об'єктами права державної власності" уповноваженими органами управління щодо державного майна, що забезпечує діяльність органів судової влади, визначені Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди. Проте такий підхід не враховує того, що згідно з статтею 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" система судів загальної юрисдикції включає, крім Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, місцеві та апеляційні суди, які також користуються майном, яке забезпечує діяльність органів судової влади. Проте у проекті щодо цих судів не визначено органу, який має управляти таким майном. У зв'язку з цим пропонуємо внести до змін статті 3 названого Закону відповідні зміни.

2. Вважаємо, що проект має бути узгоджений з відповідними положеннями Закону України "Про судоустрій і статус суддів", у статті 149 якого передбачено, що Державна судова адміністрація України здійснює управління об'єктами державної власності, що належать до її сфери управління Державної судової адміністрації України.

Опрос