Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении коммерческого учета природного газа" (относительно порядка компенсации потребителям стоимости установленных ими счетчиков учета природного газа поставщиками газа)

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2824
Дата рассмотрения: 15.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо порядку компенсації споживачам вартості встановлених ними лічильників обліку природного газу постачальниками газу)" (реєстр. N 2824 від 13.05.2015 р.)

У законопроекті шляхом доповнення Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (далі - Закон) новою статтею 3-1 пропонується встановити, що споживач може самостійно забезпечити встановлення приладів обліку природного газу з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ним сплачуються за природний газ суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. При цьому передбачається, що порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є прискорення "встановлення приладів обліку газу споживачами через дієвий механізм економічного стимулювання".

Головне управління, в цілому поділяючи стурбованість суб'єкта права законодавчої ініціативи щодо ситуації у сфері ціноутворення на житлово-комунальні послуги, у даному випадку на природний газ, що надаються населенню, та їх обліку, з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

Опрос