Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно изменения зачисления государственной пошлины

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2015 № 2809
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зміни зарахування державного мита (реєстр. N 2809 від 12 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зміни зарахування державного мита (реєстр. N 2809 від 12 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Балогою І. І. та Петьовкою В. В.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів, що надходять від державного мита, між бюджетами. Автори зазначають, що законодавча ініціатива спрямована на забезпечення можливості виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень у вирішенні питань соціально-економічного розвитку територій.

Для досягнення мети пропонується внести зміни до пункту 15 статті 64 та пункту 202 статті 69 Бюджетного кодексу України, відповідно до яких зарахування державного мита до відповідних місцевих бюджетів здійснюється не за місцем вчинення дій та видачі документів, а за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос