Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Декрет Кабинета Министров Украины "О государственной пошлине" относительно изменения зачисления государственной пошлины

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2015 № 2808
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" щодо зміни зарахування державного мита (реєстр. N 2808 від 12 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" щодо зміни зарахування державного мита (реєстр. N 2808 від 12 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Балогою І. І. та Петьовкою В. В.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів, що надходять від державного мита, між бюджетами. Автори зазначають, що законодавча ініціатива спрямована на залучення додаткових джерел для наповнення місцевих бюджетів та забезпечення можливості виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень у вирішенні питань соціально-економічного розвитку територій.

Для досягнення мети пропонується внести зміни до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", відповідно до яких сплата і зарахування до бюджету місцевого самоврядування державного мита здійснюється не за місцем розгляду та оформлення документів, а за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Основного Закону України (частини перша, третя статті 95) бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами; держава прагне до збалансованості бюджету України.

Конституційний Суд України в Рішенні від 25 січня 2012 року N 3-рп зазначив, що дотримуватися зазначених норм державу зобов'язує те, що за рахунок бюджетних джерел забезпечується соціальний захист широких верств населення країни (абз. 5 пункту 2.2 мотивувальної частини).

Бюджетна система держави - це заснована на економічних відносинах та адміністративно-територіальному поділі і врегульована правовими нормами сукупність державного та місцевих бюджетів.

Опрос