Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 813, 825 Гражданского кодекса Украины относительно договора найма жилья

Заключение к проекту закона Украины от 08.05.2015 № 2801
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статей 813, 825 Цивільного кодексу України щодо договору найму житла" (реєстр. N 2801 від 08.05.2015 р.)

У проекті пропонується внести до статей 813, 825 Цивільного кодексу України зміни, які спрямовані на уточнення деяких положень вказаних статей щодо окремих умов договору найму житла. Зокрема, у змінах до статті 813 ЦК України пропонується зобов'язати юридичну особу, яка є наймачем житла, укладати з фізичними особами, які проживають в такому житлі договір піднайму. Крім того, у змінах до частини 4 статті 825 ЦК України пропонується уточнити, що наймодавець зобов'язаний письмово попереджувати наймача про необхідність усунення останнім порушень, пов'язаних з використанням житла не за призначенням та порушенням прав та інтересів сусідів. За чинною редакцією цієї частини наймодавець може попереджати наймача про необхідність усунення таких порушень.

Судячи з змісту Пояснювальної записки до проекту, законопроект спрямований на захист прав наймодавця при укладенні договору найму житла у разі "використання житла не за призначенням або систематичного порушення прав та інтересів сусідів".

Головне управління не підтримує прийняття цього законопроекту, оскільки ЦК України вже містить достатні правові передумови для захисту прав наймодавця у разі їх порушення, що дістало відображення у частині 4 статті 825 ЦК України, де передбачено, що "якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла". Зазначене стосується і пропозиції зобов'язати наймодавця надсилати наймачу письмове попередження про необхідність усунення відповідних порушень у цій частині.

Опрос