Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об облигациях, обеспеченных обособленными активами

Заключение к проекту закона Украины от 06.05.2015 № 2784
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про облігації, забезпечені відокремленими активами (реєстр. N 2784 від 06 травня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про облігації, забезпечені відокремленими активами (реєстр. N 2784 від 06 травня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Довбенком М. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою запровадження фінансового механізму випуску забезпечених відокремленими активами боргових цінних паперів (забезпечених облігацій), захисту інвесторів через відокремлення та незалежне управління активами, що знаходяться в складі забезпечувального покриття, а також управління активами в інтересах кредиторів ліквідованих банків.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, законів України "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", "Про банки і банківську діяльність", "Про господарські товариства", "Про депозитарну систему України" та деяких інших законів, якими передбачається випуск нового виду боргових цінних паперів - забезпечених облігацій, встановлюються групи активів, які можуть складати забезпечувальне покриття, також визначається коло осіб, які приймають участь у випуску забезпечених облігацій та обслуговуванні їх забезпечувального покриття, та встановлюються вимоги до їх діяльності.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос