Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения инвалидов автомобилями

Заключение к проекту закона Украины от 05.05.2015 № 2777
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До реєстр. N 2777 від 05.05.2015, реєстр. N 2777-1 від 14.05.2015

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 20 травня 2015 року розглянув проекти законів України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями за реєстр. N 2777, внесений Кабінетом Міністрів України, та за реєстр. N 2777-1, внесений народними депутатами України Дерев'янком Ю. Б. і Сусловою І. М.

Проектом Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями (реєстр. N 2777) пропонується внести зміни до законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" і "Про гуманітарну допомогу" та встановити, що інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий їм у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Проектом Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями (реєстр. N 2777-1) пропонується внести зміни до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про реабілітацію інвалідів в Україні", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Про гуманітарну допомогу" та встановити, що підставою для забезпечення людей з інвалідністю автомобілями є: заява людини з інвалідністю або особи, яка є її опікуном (за наявності документів, що підтверджують опікунство); документи, що підтверджують інвалідність; висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється.

Опрос