Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения накопительной системы общеобязательного государственного пенсионного страхования и единых принципов начисления пенсий

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2767
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своїх засіданнях 13 травня та 16 вересня 2015 року розглянув проекти Законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій" (реєстр. N 2767 від 30.04.2015 р.), поданий Кабінетом Міністрів України, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної системи державного пенсійного страхування та єдиних підходів до нарахування пенсій" (реєстр. N 2767-1 від 08.05.2015 р.), поданий народними депутатами України Королевською Н. Ю., Солодом Ю. В., "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиних принципів нарахування пенсій та скасування привілеїв у пенсійному забезпеченні" (реєстр. N 2767-2, доопрац. від 14.09.2015 р.), поданий народним депутатом України Шухевичем Ю.-Б. Р., та і зазначає наступне.

Запропоновані законопроектом за реєстр. N 2767 зміни у пенсійному законодавстві спрямовані на реформування системи пенсійного забезпечення шляхом впровадження накопичувальної системи пенсійного страхування, створення професійних пенсійних систем та вдосконалення солідарної складової пенсійного забезпечення.

Законопроектом передбачається наступне:

I. Запровадження з 1 січня 2017 року другого рівня системи пенсійного забезпечення - Накопичувальної системи пенсійного страхування.

1. Суть такої системи полягає у тому, що частина обов'язкових внесків до пенсійної системи (солідарний рівень не доотримуватиме частини пенсійних відрахувань, які спрямовуватимуться до другого рівня) має накопичуватися у Накопичувальному фонді і обліковуватися на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, які сплачуватимуть такі внески. Ці кошти мають інвестуватися в економіку України з метою отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.

Пенсійний фонд України здійснює адміністрування накопичувальної пенсійної системи та створює Накопичувальний пенсійний фонд, вищим органом управління якого є колегіальний орган - Рада Накопичувального фонду.

Управління пенсійними коштами мають здійснювати компанії з управління активами (для яких ця діяльність є професійною і буде ліцензуватись), обраними на конкурсній основі Радою Накопичувального фонду. При інвестуванні пенсійних активів компанії будуть діяти згідно з вимогами щодо напрямків інвестування. Безпосереднє зберігання пенсійних активів буде здійснювати банківська установа - зберігач, яка буде нести відповідальність за зберігання та обслуговування цих активів.

Опрос