Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения накопительной системы общеобязательного государственного пенсионного страхования и единых принципов начисления пенсий

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2767
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій" (N 2767 від 30.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується з 1 січня 2016 року скасувати призначення спеціальних пенсій, крім пенсій для військовослужбовців, та запровадити призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного Закону "Про систему пенсійного забезпечення та загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Призначені до 1 січня 2016 року спеціальні пенсії, пропонується виплачувати у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати, без здійснення їх індексації та перерахунків до часу, коли цей розмір пенсії відповідатиме розміру пенсії, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону. За сплату державними службовцями підвищеної ставки внеску передбачається виплачувати при виході на пенсію за віком разову компенсацію за стаж державної служби не менше 10 років, наявний в особи на 1 січня 2016 року, у таких розмірах: від 10 до 15 років - 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб; від 15 до 20 років - 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб; понад 20 років - 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. З 1 січня 2016 року для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, податківців, митників, прокурорів, суддів, наукових і науково-педагогічних працівників пропонується сплачувати підвищену ставку внеску (2,5 відсотка від зарплати), яку спрямовуватимуть до Накопичувального пенсійного фонду.

Пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму накопичувальної системи пенсійного страхування для осіб, яким виповнилося не більше 35 років, та які зайняті на: роботах з особливо шкідливими та шкідливими, особливо важкими та важкими умовами праці за списком N 1 та N 2; посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років; та незалежно від віку для державних службовців, службовців органів місцевого самоврядування, податківців, митників, прокурорів, суддів та наукових і науково-педагогічних працівників. У проекті передбачається, що джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб будуть підвищенні розміри страхового внеску, які сплачуватимуться: роботодавцем на користь працівників, зайнятих на: роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1, у розмірі 15 відсотків (вихід на пенсію на 10 років раніше); на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2, у розмірі 7 відсотків (вихід на пенсію на 5 років раніше); на роботах та посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у розмірі від 4,2 відсотків до 6 відсотків (вихід на пенсію незалежно від віку за наявності 30 років вислуги); працівником - державними службовцями та прирівняними до них особами, а також прокурорами, суддями та науковими і науково-технічними працівниками у розмірі 2,5 відсотків від зарплати. Підвищений розмір внеску спрямовуватиметься до Накопичувального пенсійного фонду з метою інвестування залучених коштів у економіку держави.

З 1 січня 2017 року пропонується запровадити другий рівень системи пенсійного забезпечення. Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування пропонується визначити осіб, яким на вказану дату виповниться не більше 35 років. Водночас право на участь у цій системі пропонується надати застрахованим особам, яким станом на 1 січня 2017 р. виповниться не більше 55 років. Цим особам надається можливість прийняти рішення до 1 січня 2018 р. щодо добровільної участі у накопичувальній системі пенсійного страхування. Розмір внеску у перший рік становитиме 2 відсотка та щороку збільшуватиметься на один відсоток, до досягнення 7 відсотків. По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно пропонується зменшувати розмір єдиного внеску для роботодавця, що має призвести до часткового перерозподілу сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.

Опрос