Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения реализации права на конвертацию денежных требований к обществу на взнос в его уставный капитал

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2764
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу (реєстр. N 2764 від 30 квітня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу (реєстр. N 2764 від 30 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Семенухою Р. С.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є подолання законодавчих бар'єрів при здійсненні реструктуризації заборгованості господарських товариств з наданням можливостей зарахування такої заборгованості на внески до статутного капіталу та усунення правової невизначеності, яка стосується процедури вступу третьої особи до складу учасників товариства без переходу до нього частки іншого учасника у статутному капіталі товариства.

Для досягнення зазначеної мети проектом Закону передбачається внесення відповідних змін до Цивільного кодексу України, Законів України "Про господарські товариства", "Про режим іноземного інвестування", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Усунення законодавчих бар'єрів для конвертації боргових зобов'язань господарських товариств на внески до статутного капіталу сприятиме появі у бізнесу нового ефективного інструменту для оптимізації заборгованості господарюючих суб'єктів в кризових умовах.

Опрос