Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения реализации права на конвертацию денежных требований к обществу на взнос в его уставный капитал

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2764
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу" (реєстр. N 2764 від 30.04.2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, а також до законів України "Про господарські товариства", "Про режим іноземного інвестування" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", які спрямовані на "подолання законодавчих бар'єрів при здійсненні реструктуризації заборгованості господарських товариств з наданням можливості зарахування такої заборгованості на внески до статутного капіталу та усунення правової невизначеності, яка стосується процедури вступу третьої особи до складу учасників товариства без переходу до нього частки іншого учасника у статутному капіталі товариства". Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "сприятиме появі у бізнесу нового ефективного інструменту для оптимізації заборгованості господарюючих суб'єктів в кризових умовах. Запозичення досвіду європейських країни, зокрема Польщі, у сфері проведення обміну боргів товариства на корпоративні права безумовно стане позитивним сигналом і для іноземних партнерів та сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні".

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед, слід звернути увагу на те, що назва проекту не повною мірою відповідає його змісту, оскільки в ньому розглядаються не лише питання конвертації грошових вимог до товариства у внесок до його статутного капіталу, а й питання вступу нових учасників до товариства. Крім цього, у назві проекту потрібно уточнити вид господарського товариства, якого стосуються запропоновані зміни. У зв'язку з цим пропонуємо внести до назви проекту відповідні зміни.

2. У проекті щодо осіб, які приймаються до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю, застосовується термін "третя особа". Проте, зазвичай, він застосовується в договірному праві до осіб, що не є сторонами договору, але чиї інтереси він зачіпає. У зв'язку з цим, на нашу думку, із відповідних положень проекту було б доцільним вилучити слово "третя".

Опрос