Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно финансирования негосударственных организаций, реализующих общественно значимые проекты)

Заключение к проекту закона Украины от 28.04.2015 № 2752
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування недержавних організацій, які реалізують суспільно значимі проекти) (реєстр. N 2752 від 28 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 1 липня 2015 року (протокол N 25) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування недержавних організацій, які реалізують суспільно значимі проекти) (реєстр. N 2752 від 28 квітня 2015 року), поданий народним депутатом України Мірошниченком Ю. Р. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямований на створення механізмів фінансової підтримки недержавних організацій у процесі реалізації суспільно значимих проектів, що сприятиме залученню та ефективному використанню потенціалу недержавних організацій, підвищенню взаємодії держави з інститутами громадянського суспільства та прискоренню реформ в Україні.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України, відповідно до яких віднести до видатків з Державного бюджету України фінансову підтримку на конкурсних засадах громадських об'єднань (недержавних аналітичних центрів, експертних організацій тощо), організацій, що здійснюють професійне самоврядування, професійних саморегулівних організацій, які реалізують суспільно значимі проекти.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів (частина перша статті 36).

Верховна Рада України - єдиний орган законодавчої влади в Україні, одним із повноважень якого є прийняття законів, затвердження Державного бюджету України та внесення змін до нього (стаття 75, пункт 3, 4 частини першої статті 85 Конституції України), виключно законами України встановлюються Державний бюджет України і бюджетна система України (пункт 1 частини другої статті 92).

Опрос