Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях осуществления процедур государственной закупки телекоммуникационных услуг, в том числе по трансляции радио- и телесигналов для распространения радио- и телепрограмм (за исключением услуг мобильной связи и услуг Интернет-провайдеров)

Заключение к проекту закона Украины от 27.04.2015 № 2744
Дата рассмотрения: 27.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про особливості здійснення процедур державної закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм (за винятком послуг мобільного зв'язку та послуг Інтернет-провайдерів)"

У законопроекті пропонується законодавчо врегулювати особливості державних закупівель телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою його прийняття "є виконання вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо врегулювання відносин, пов'язаних з особливостями здійснення процедур державної закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм (за винятком послуг мобільного зв'язку та послуг доступу до Інтернету)". Адже відповідно до абз. 8 п. 2 ч. 4 ст. 2 цього Закону особливості здійснення процедур закупівлі зазначених послуг встановлюються окремими законами.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Головне управління вважає недостатньо обґрунтованим пропонований спосіб щодо визначення особливостей закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм. Адже за своїм змістом запропоновані проектом "особливості" здійснення закупівель зазначених послуг фактично не відрізняється від загального порядку, визначеного Законом України "Про здійснення державних закупівель", а тільки полягають у зменшенні термінів виконання обов'язкових вимог застосування переговорної процедури закупівлі, яку поданим законопроектом пропонується застосовувати у випадках закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм. Зокрема, замовник протягом одного робочого дня, а не протягом трьох робочих днів, як це передбачено чинними вимогами Закону, з дня прийняття рішення про застосування переговорної процедури державної закупівлі, забезпечує оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель інформації про застосування цієї процедури. Відповідно, пропонується з п'яти до трьох робочих днів зменшити термін для визначення переможця переговорної процедури державної закупівлі та протягом до п'яти робочих днів, а не десяти робочих днів, замовник має право укласти договір про закупівлю. Наведене у поданих до законопроекту документах до законопроекту пояснення, що на застосування чинних термінів виконання процедур закупівлі "витрачається багато часу і ресурсів", є, принаймні, недостатньо обґрунтованим.

До того ж, з точки зору законодавчої техніки дещо сумнівним видається ухвалення закону, який складається із трьох статей, дві з яких містять норми відсилочного характеру.

Опрос