Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите экономической конкуренции" относительно приведения в соответствие с Кодексом административного судопроизводства Украины

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2015 № 2734
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо приведення у відповідність з Кодексом адміністративного судочинства України (реєстр. N 2734 від 24 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо приведення у відповідність з Кодексом адміністративного судочинства України (реєстр. N 2734 від 24 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом Шевченком О. Л.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямовано на виправлення правової колізії між нормами Кодексу адміністративного судочинства та положеннями Закону України "Про захист економічної конкуренції" в частині визначення юрисдикційної належності під час публічно-правових спорів за участю органів Антимонопольного комітету України.

Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до Закону України "Про захист економічної конкуренції", згідно яких розгляд справ про узгоджені дії, зупинення розгляду справ, вилучення доказів, накладення арешту на майно, рішення у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, порядок виконання рішень та розпоряджень органів Антимонопольного комітету України за участю органів і посадових осіб Антимонопольного комітету України будуть розглядатися адміністративними судами.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з Конституцією України система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації (частина перша статті 125).

Опрос