Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно безоплатной передачи музеям земельных участков в пользование

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2015 № 2732
Дата рассмотрения: 12.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатної передачі музеям земельних ділянок у користування" (реєстр. N 2732 від 24. 04.2015 р.)

У законопроекті з метою врегулювання механізму безоплатної передачі музеям та/або їх засновникам земельних ділянок у користування та збільшення кількості музеїв в Україні пропонується внести до Земельного кодексу України (далі - ЗК України) та Закону України "Про музеї та музейну справу" зміни, відповідно до яких на зазначених земельних ділянках забороняється здійснення будь-якої діяльності, несумісної з діяльністю музею як закладу культури; ці ділянки надаватимуться без застосування конкурсних засад (земельних торгів), до підстав припинення права користування земельною ділянкою додається ліквідація музеїв; громадяни та юридичні особи звільняються від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у разі використання ними земельних ділянок для будівництва музеїв.

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. У змінах до частини 2 статті 92 ЗК України пропонується встановити, що права постійного користування земельними ділянками з земель державної та комунальної власності набувають юридичні особи будь-якої форми власності - засновники музею та/або музей для створення і діяльності музею. Проте при цьому не враховується, що у пункті "а" частини 2 статті 92 ЗК України вже передбачено надання земельної ділянки на праві постійного користування підприємствам, установам та організаціям, що належать до державної та комунальної власності, тобто державні та комунальні музеї з статусом юридичної особи вже мають право отримувати відповідні земельні ділянки на праві постійного користування.

Аналогічне за змістом зауваження стосується також запропонованих у проекті змін до статті 141 ЗК України.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що зазначені зміни до статті 92 ЗК України не повною мірою узгоджуються з змінами, які пропонується внести до статті 7 Закону України "Про музеї та музейну справу", оскільки у останніх йдеться про надання музеям земельних ділянок у користування, а не у постійне користування, про що йдеться у змінах до статті 92 ЗК України.

2. Управління не підтримує пропозицію про надання у постійне користування земельних ділянок засновникам музеїв. Річ у тому, що відповідно до Цивільного кодексу України (частина 3 статті 96) засновник юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її засновника. І хоча у проекті передбачено, що такі землі надаються "для створення і діяльності музею", а також те, що на таких ділянках забороняється займатися "будь-якою діяльністю, несумісної з діяльністю музею як закладу культури" (зміни до статті 7 Закону України "Про музеї та музейну справу"), це не виключає можливості зловживань з боку засновників, оскільки, зокрема, строку, протягом якого засновники зобов'язані створити музей та передати йому відповідну земельну ділянку у проекті не передбачено. Крім цього, це може стати підставою для позбавлення музею права користування відповідною земельною ділянкою шляхом передачі цього права засновнику музею.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос