Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно безоплатной передачи музеям земельных участков в пользование

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2015 № 2732
Дата рассмотрения: 12.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатної передачі музеям земельних ділянок у користування" (реєстр. N 2732 від 24. 04.2015 р.)

У законопроекті з метою врегулювання механізму безоплатної передачі музеям та/або їх засновникам земельних ділянок у користування та збільшення кількості музеїв в Україні пропонується внести до Земельного кодексу України (далі - ЗК України) та Закону України "Про музеї та музейну справу" зміни, відповідно до яких на зазначених земельних ділянках забороняється здійснення будь-якої діяльності, несумісної з діяльністю музею як закладу культури; ці ділянки надаватимуться без застосування конкурсних засад (земельних торгів), до підстав припинення права користування земельною ділянкою додається ліквідація музеїв; громадяни та юридичні особи звільняються від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у разі використання ними земельних ділянок для будівництва музеїв.

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. У змінах до частини 2 статті 92 ЗК України пропонується встановити, що права постійного користування земельними ділянками з земель державної та комунальної власності набувають юридичні особи будь-якої форми власності - засновники музею та/або музей для створення і діяльності музею. Проте при цьому не враховується, що у пункті "а" частини 2 статті 92 ЗК України вже передбачено надання земельної ділянки на праві постійного користування підприємствам, установам та організаціям, що належать до державної та комунальної власності, тобто державні та комунальні музеї з статусом юридичної особи вже мають право отримувати відповідні земельні ділянки на праві постійного користування.

Опрос