Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно создания Государственного дорожного фонда Украины

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2015 № 2725
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду України"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується визначити порядок формування та використання коштів Державного дорожнього фонду, а також запровадити субвенцію з Державного бюджету України місцевим бюджетам на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Не можна повною мірою погодитися з пропозицією ч. 7 нової статті 242 Бюджетного кодексу України, згідно з якою "обсяги фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху на мережі автомобільних доріг загального користування затверджуються Кабінетом Міністрів України. Розподіл коштів на такі заходи покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на транспорті". Зокрема, така пропозиція суперечить вимогам частини 2 статті 95 Конституції України, згідно з якою "виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків". Крім того, статтею 10 Бюджетного кодексу України, з метою забезпечення прозорості бюджетного процесу, врегульовано застосування програмно-цільового методу при формуванні бюджету. Отже перелік об'єктів будівництва, реконструкції автомобільних доріг загального користування державного значення та необхідні для цього обсяги бюджетних коштів мають визначатися відповідними бюджетними програмами, що дозволить уникнути прийняття суб'єктивних рішень при розподілі бюджетних коштів на фінансування об'єктів будівництва, реконструкції автомобільних доріг загального користування державного значення між певними регіонами країни.

2. У проекті (зміни до ст. 242 Бюджетного кодексу України) пропонується включити кошти фонду попереджувальних заходів Моторно (транспортного) страхового бюро України (далі - МТСБУ) до Державного дорожнього фонду України у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

На нашу думку, запропоновані зміни суперечать одному з базових принципів здійснення діяльності страховиків в Україні, визначеному в ст. 42 Закону України "Про страхування", який полягає у гарантуванні державою захисту їх майнових та інших прав і законних інтересів.

Крім того, прийняття запропонованих змін не сприятиме виконанню одного з основних завдань МТСБУ, яким є управління централізованими страховими резервними фондами, що створюються при МТСБУ для забезпечення виконання покладених на нього функцій, згідно з положеннями пп. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Опрос