Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания Государственного дорожного фонда Украины

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2015 № 2724
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення Державного дорожнього фонду України"

У законопроекті пропонується: розширити перелік джерел формування доходної частини Державного дорожнього фонду, створеного у складі спеціального фонду Державного бюджету України, за рахунок включення до нього плати за використання автомобільних доріг загального користування державного значення транспортними засобами з максимальною дозволеною загальною масою 12 т і більше, коштів від санкцій (штрафи, пеня тощо) за порушення порядку справляння такої плати, а також коштів Фонду попереджувальних заходів Моторного (транспортного) страхового бюро; уточнити порядок використання коштів Фонду; врегулювати питання руху транспортних засобів, які мають максимальну дозволену загальну масу 12 т і більше, по автомобільних дорогах загального користування державного значення, а також стягнення плати за використання цих доріг відповідними транспортними засобами тощо.

Відповідні зміни пропонуються до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про автомобільні дороги", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про дорожній рух", "Про автомобільний транспорт", "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Необхідність прийняття законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, обумовлена потребою забезпечення фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування відповідно до науково обгрунтованих потреб, а також адаптації нормативно-правових актів України до нормативів Європейського Союзу.

Головне управління, підтримуючи в цілому спрямованість законопроекту, водночас з приводу окремих його положень вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

1. У проекті (зміни до ст. 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", нова редакція ст. 43-1 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів") пропонується включити кошти фонду попереджувальних заходів Моторно (транспортного) страхового бюро України (далі - МТСБУ) до Державного дорожнього фонду України у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

Опрос