Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении моратория на закрытие общеобразовательных учебных заведений государственной и коммунальной форм собственности

Заключение к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2721
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності" (реєстр. N 2721 від 23.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується встановити мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

Як зазначається у Пояснювальній записці, необхідність прийняття законопроекту обумовлена тим, що Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014 р., "було скасовано мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів, прийнятий влітку 2014 року" (п. 1), що, на думку суб'єкта законодавчої ініціативи, "порушує гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на освіту" (п. 2).

Головне науково-експертне управління, підтримуючи ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, водночас вважає за доцільне зауважити наступне.

Поданий законопроект складається з приписів, які не мають нормативного характеру, що не узгоджується з природою закону як нормативно-правового акта, який регулює найбільш важливі суспільні відносини шляхом встановлення загальних правил поведінки, тобто норм права. У такому контексті основний зміст будь-якого закону мають складати правові норми, що встановлюють правила поведінки (права та обов'язки) учасників суспільних відносин. Така позиція відображена і в рішенні Конституційного Суду України, який визначив термін "закон" як "юридично цілісний і структурно завершений нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України відповідно до її конституційних повноважень"[1].

Опрос