Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно содействия развитию судоходства в Украине)

Заключение к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2713
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)" (реєстр N 2713 від 23.04.2015)

У законопроекті шляхом внесення змін до Митного кодексу України пропонується:

виключити норму, за якою товари, ввезені на митну територію України морським (річковим) судном, допускаються до каботажного перевезення між органами доходів і зборів або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів після їх перевантаження на іноземне судно лише за умови отримання на це дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту (зміни до ч. 1 ст. 97);

встановити, що у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами поміщуються морські (річкові) судна, що використовуються для внутрішніх перевезень на митній території України (зміни до ч. 1 ст. 105);

встановити, що при тимчасовому ввезенні транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України, яке допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України, заборона щодо використання таких транспортних засобів для внутрішніх перевезень на митній території України не поширюється на морські (річкові) судна (зміни до ч. 3 ст. 189).

Метою законопроекту, як стверджується у Пояснювальній записці до нього, є "спрощення ведення господарської діяльності у галузі судноплавства, скорочення дозвільних процедур шляхом скасування дозволу Міністерства інфраструктури України на здійснення каботажних перевезень; відродження судноплавства на внутрішніх водних шляхах України шляхом скасування заборони здійснення внутрішніх перевезень на митній території України морськими (річковими) суднами, поміщеними у митний режим тимчасового ввезення".

Головне управління в цілому не має принципових заперечень з приводу внесеної законодавчої пропозиції, водночас вважає за доцільне висловити наступні зауваження.

Опрос