Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс торгового мореплавания Украины (относительно содействия развитию судоходства в Украине)

Заключение к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2712
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)" (реєстр. N 2712 від 23.04.2015 року)

У проекті пропонується внести до частини 3 статті 32 Кодексу торговельного мореплавства України зміни, згідно з якими право плавання під Державним прапором України надається суднам, які належать на правах власності фізичним особам - підприємцям та юридичним особам, зареєстрованим в Україні, незалежно від наявності або відсутності у їх статутному капіталі іноземних інвестицій. Крім цього, із статті 131 КТМ України виключається норма, згідно з якою для здійснення перевезення між портами України на суднах, які плавають під іноземними прапорами, потрібний дозвіл центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері транспорту.

На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, прийняття вказаних положень сприятиме відновленню та поповненню флоту під Державним прапором України, залученню інвестиційного капіталу в судноплавний бізнес та надходженню додаткових коштів до Державного бюджету та місцевих бюджетів, а також стане дієвим механізмом, який сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні, що неодмінно вплине на позитивний міжнародний імідж країни та стане новою перспективою для розвитку зовнішньоекономічних відносин.

Підтримуючи прийняття проекту за основу у першому читанні, Головне управління звертає увагу на те, що скасування дозволу центрального органу виконавчої влади на перевезення між портами України суднами, що плавають під іноземним прапором, може мати негативні наслідки для українських судновласників, оскільки у разі прийняття законопроекту іноземні судна отримують можливість зайняти значну частину ринку перевезень між портами України. Крім цього, зазначена пропозиція має бути узгоджена з статтею 97 Митного кодексу України, згідно з якою товари допускаються до каботажного перевезення на іноземних суднах, зокрема, за умови отримання на це дозволу вказаного центрального органу виконавчої влади. В цій частині даний законопроект системно пов'язаний із законопроектом N 2713 від 23.04.2015 р., який пропонує виключити вказані положення з Митного кодексу України. В зв'язку з цим ці законопроекти доцільно розглядати одночасно.

Опрос