Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ответственности за злостное неповиновение требованиям администрации учреждения исполнения наказаний

Заключение к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2708
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злісну непокору вимогам адміністрації установи виконання покарань (реєстр. N 2708 від 23 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злісну непокору вимогам адміністрації установи виконання покарань (реєстр. N 2708 від 23 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Пацканом В. В. та іншими.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинного кримінального законодавства шляхом припинення масових зловживань адміністрацією установ виконання покарань положеннями статті 391 Кримінального кодексу України та практики необгрунтованої кримінальної репресії засуджених, приведення роботи національної пенітенціарної системи у відповідність стандартам Ради Європи та вимогам демократичного співтовариства. Для досягнення зазначеної мети пропонується вилучити статтю 391 Кримінального кодексу України, а також посилання на зазначену статтю у статті 140 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, сприятиме утвердженню в Україні належного правого захисту засуджених від свавілля співробітників установ виконання покарань та припиненню ганебної практики зловживання останніми необгрунтовано широким інструментарієм кримінальної репресії засуджених та їх дискримінації понад встановлені законодавством обмеження, обумовлені кримінальним покаранням.

Опрос