Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно восстановления полного объема пенсионного обеспечения для работающих пенсионеров)

Заключение к проекту закона Украины от 22.04.2015 № 2698
Дата рассмотрения: 28.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відновлення повного обсягу пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів)" (N 2698 від 22.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується скасувати обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам, які були запроваджені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року N 213-VIII на період до 31 грудня 2015 року, та здійснювати їх виплату в повному розмірі, незалежно від одержуваної заробітної плати (доходу).

Головне управління в цілому підтримує законодавчу пропозицію про відновлення виплати пенсії працюючим пенсіонерам в повному розмірі, враховуючи, зокрема, те, що в солідарній системі пенсійного страхування розмір пенсії має обчислюватися виходячи із заробітної плати, з якої були вже сплачені страхові внески. Тим більше, що чинне законодавство обмежує максимальний розмір пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність (9490 грн.).

Разом з тим звертаємо увагу на те, що проект вимагає певного техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, слід врахувати, що згідно з загальновизнаними правилами законодавчої техніки у разі, якщо зміни вносяться до декількох законів, то вони мають розташовуватися у хронологічному порядку. Крім цього, у проекті у змінах до статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пропонується викласти у новій редакції її частини 4 - 6 цієї. Проте, насправді, у новій редакції викладається лише її частина 4, а частини 5 та 6 виключаються. У змінах до статті 37 Закону України "Про державну службу" слід врахувати, що її частини 4 - 7 мають бути замінені частиною, а не абзацом, як це пропонується у проекті. Крім цього, звертаємо увагу на певну некоректність застосування у законі терміну "повний розмір пенсії", оскільки у пункті 164.2.19 статті 164 Податкового кодексу України передбачено оподаткування розмірів пенсій, які перевищують три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), тобто виплата таких пенсій не може здійснюватися в повному розмірі.

Опрос