Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно правового обеспечения открытости баз данных и прозрачности регистрационных процедур

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2696
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 22 квітня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового забезпечення відкритості баз даних та прозорості реєстраційних процедур" (реєстр. N 2696 від 21 квітня 2015 року), поданий народними депутатами України Пташник В. Ю., Остріковою Т. Г. та іншими (далі - Законопроект).

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою приведення законодавства України щодо відкритих баз даних і реєстраційних процедур у відповідність з Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі - Угода про асоціацію), а також удосконалення законодавчого регулювання відносин, пов'язаних із набуттям, використанням та захистом прав інтелектуальної власності на торговельні марки.

Для досягнення мети авторами пропонується внести відповідні зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", згідно з якими передбачається публікація всіх поданих заявок на торговельні марки та рішень Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України (далі - Апеляційна палата) у відкритій електронній базі даних, запроваджується процедура подання і розгляду мотивованих заперечень проти незаконної видачі охоронного документу на торговельні марки, механізм оскарження рішень органу експертизи до Апеляційної палати, уточнюється перелік абсолютних і відносних умов надання знаку правової охорони, закріплюється можливість подання заявок на знаки в електронній формі, розширюється перелік доступних способів захисту порушеного права на торговельну марку, а також надається можливість дострокового припинення реєстрації торговельної марки внаслідок її невикористання протягом п'яти років.

Опрос