Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за жестокое обращение с животными

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2687
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами" (реєстр. N 2687 від 21 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 01 липня 2015 року (протокол N 25) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (реєстр. N 2687 від 21 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Єднаком О. В., Продан О. П., Хмілем М. М., Луценком І. В.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроектом пропонується введення кримінальної відповідальності за кваліфікуючі види жорстокого поводження з тваринами - вчинення такого з використанням вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, спричинення смерті чи каліцтва тварині, вчинення злочину повторно.

Для досягнення мети авторами Законопроекту пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Зокрема, пропонується внести зміни до частини першої статті 22 Кримінального кодексу України "Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність" зміни, якими передбачається, що особи, які вчинили злочин, передбачений статтею 299 Кримінального кодексу України "Жорстоке поводження з тваринами", підлягають кримінальній відповідальності з чотирнадцятирічного віку, та викласти статтю 299 Кримінального кодексу України в новій редакції, відповідно до якої кримінально-караним діянням визнається жорстоке поводження з тваринами з будь-яких мотивів, знущання над тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів. При цьому до кваліфікованого складу пропонованого злочину відносяться ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, або які спричинили смерть чи каліцтво тварини, або вчинені із використанням вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статтю 89 "Жорстоке поводження з тваринами".

Автори зазначають, що в країнах Європейського Союзу жорстоке поводження з тваринами відноситься до різновидів кримінальних правопорушень та передбачає кримінальну відповідальність. Для прикладу, у Франції - до 2 років позбавлення волі або штраф у розмірі 30 тисяч євро, у Німеччині - до 3 років позбавлення волі або штраф, в Італії - від 3 місяців арешту до 3 років позбавлення волі, штраф у розмірі від 3 тисяч до 160 тисяч євро, у Португалії - 1 рік позбавлення волі, у випадку смерті чи каліцтва тварини - 2 роки позбавлення волі, у Великобританії - 1 рік позбавлення волі або штраф у розмірі до 20 тисяч фунтів стерлінгів.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

Опрос