Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за жестокое обращение с животными

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2687
Дата рассмотрения: 25.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами"

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та Кримінального кодексу України (далі - КК). Зокрема, пропонується: 1) внести до ч. 1 ст. 22 КК "Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність" зміни, якими передбачається, що особи, які вчинили злочин, передбачений статтею 299 КК "Жорстоке поводження з тваринами", підлягають кримінальній відповідальності з чотирнадцятирічного віку; 2) викласти статтю 299 КК в новій редакції, відповідно до якої кримінально-караним діянням визнається жорстоке поводження з тваринами з будь-яких мотивів, знущання над тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів. При цьому до кваліфікованого складу пропонованого злочину відносяться ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, або які спричинили смерть чи каліцтво тварини, або вчинені із використанням вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; 3) виключити з КУпАП статтю 89 "Жорстоке поводження з тваринами".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

Опрос