Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-исполнительный кодекс Украины (относительно улучшения условий содержания осужденных)

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2685
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо поліпшення умов тримання засуджених) (реєстр. N 2685 від 21 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо поліпшення умов тримання засуджених) (реєстр. N 2685 від 21 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Усовим К. Г., Луценко І. С.

Згідно із пояснювальною запискою метою Законопроекту є наближення законодавства України, що регулює порядок та умови утримання засуджених, до стандартів Європейського комітету з питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує людську гідність поводженню чи покаранню, а також виконання рекомендацій, зроблених ним за результатами візитів в Україну.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, дозволить імплементувати низку міжнародних стандартів у сфері виконання покарань, які не відображені у національному законодавстві. Це надасть можливість покращити стан дотримання прав позбавлених волі осіб, посилити їх гарантії та скасувати існуючі необґрунтовані правообмеження.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

Опрос