Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно урегулирования некоторых вопросов в связи с принятием Закона Украины "О военно-гражданских администрациях")

Заключение к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2684
Дата рассмотрения: 29.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України"

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 672 Бюджетного кодексу України пропонується викласти у новій редакції частину 1, згідно з якою "у разі припинення діяльності органів місцевого самоврядування та органів місцевої виконавчої влади Донецької та Луганської областей їх функції в частині бюджетних повноважень здійснюються військово-цивільними адміністраціями відповідно до Закону України "Про військово-цивільні адміністрації". Чинною ж нормою передбачено, що "у разі припинення діяльності органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей їх функції в частині бюджетних повноважень здійснюються місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами міських рад за окремим рішенням Кабінету Міністрів України, що приймається на підставі звернення відповідної обласної державної адміністрації".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою його розробки є "забезпечення функціонування системи місцевого самоврядування в умовах проведення антитерористичної операції, вирішення нагальних питань місцевого значення шляхом тимчасового виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей".

Головне управління, в цілому не заперечуючи можливості прийняття внесеного законопроекту, одночасно вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

У тексті проекту пропоновані зміни доцільно викласти не шляхом викладення ч. 1 ст. 672 Бюджетного кодексу України у новій редакції, а шляхом уточнення її окремих положень, як це, власне, і передбачено у Порівняльній таблиці до нього і що, загалом, відповідає вимогам законодавчої техніки.

В оновленій ч. 1 ст. 672 Бюджетного кодексу України видається доцільним слова "органів місцевої виконавчої влади" замінити словами "місцевих органів виконавчої влади".

Опрос