Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О физической культуре и спорте" (относительно уточнения некоторых положений, регулирующих признание видов спорта в Украине и деятельность спортивных федераций и союзов)

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2664
Дата рассмотрения: 23.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 23 вересня 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо уточнення деяких положень, що регулюють визнання видів спорту в Україні та діяльність спортивних федерацій та спілок) (реєстр. N 2664 від 13.07.2015), поданий народними депутатами України Медуницею О. В., Денисенком В. І., і повідомляє наступне.

Законопроектом передбачається внести зміни до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо вдосконалення діяльності спортивних федерацій, зміни порядку надання федераціям статусу національної та уточнення порядку визнання видів спорту в Україні.

Відповідно до положень законопроекту, зокрема, пропонується скасувати норму, якою було встановлено, що федерація, яка претендує на отримання статусу національної, має представляти вид спорту у відповідних міжнародних спортивних федераціях, перелік яких затверджується профільним центральним органом виконавчої влади з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України, Національного комітету спорту інвалідів України, Спортивного комітету України, та може представляти відповідний вид спорту на міжнародних спортивних змаганнях. Тобто статус національної і бюджетне фінансування зможе отримати федерація, яка не входить до складу міжнародної федерації - члена Міжнародного олімпійського комітету і не бере участь у Олімпійських та Всесвітніх іграх. Запропоновані норми законопроекту призведуть до протиріч з міжнародним законодавством та ускладнять розвиток видів спорту в Україні.

Опрос