Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсиях за особые заслуги перед Украиной" (относительно полномочий Пенсионного фонда Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2657
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 20 травня цього року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (реєстр. N 2657), поданий Кабінетом Міністрів України, і зазначає наступне.

Проектом Закону України пропонується встановити, що пенсії за особливі заслуги незалежно від категорії осіб установлюються Пенсійним фондом України. Розмір пенсії (надбавки) визначається згідно зі Схемою визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення. У разі коли особа одночасно має право на надбавки за декількома критеріями, призначається та надбавка, яка є більшою у максимальному розмірі. Крім того, законодавчо врегульовуються всі інші питання (порядок звернення, перерахунку, повідомлення про призначення чи відмову, оскарження тощо) щодо призначення таких пенсій.

Прийняття Закону надасть можливість встановлювати пенсії за особливі заслуги перед Україною Пенсійним фондом України.

Опрос