Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсиях за особые заслуги перед Украиной" (относительно полномочий Пенсионного фонда Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2657
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (N 2657 від 17.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" зміни, якими Пенсійному фонду України надається право встановлювати пенсії за особливі заслуги незалежно від категорії осіб, яким вони призначаються. У проекті також передбачається, що розмір пенсії (яка встановлюється як надбавка до пенсії) визначатиметься згідно зі Схемою визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення. Крім цього, уточнюються деякі питання призначення зазначених пенсій.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У новій редакції частини 2 статті 2 Закону пропонуємо уточнити, що на підставі вказаної Схеми визначення розмірів надбавок, визначається її розмір у межах розмірів, передбачених у частині 1 цієї статті для окремих категорій осіб, які мають право на пенсії за особливі заслуги перед Україною.

2. У статті 9 проекту слід чітко визначити, хто саме подає до Пенсійного фонду України заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги: особа, яка має таке право, або відповідний державний орган, орган місцевого самоврядування, громадська організація тощо. У цій статті слід також визначити підстави, з яких Пенсійний фонд України може відмовити у призначенні пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Опрос